Není nad italskou kávu

Pokud cestujete do zahraničí a navštívili jste někdy Itálii, určitě mi dáte za pravdu, že Italové vaří naprosto luxusní kávu. I na té nejzapadlejší benzínové pumpě vám vytvoří výborné kafe. Italové si velmi potrpí na to, abyste jim přesně definovali jakou kávu chcete. Rozhodně nechtějí slyšet, že malé nebo velké. Chtějí vědět, jestli chcete piccolo, což je velmi silná káva ve velmi malém šálku, který vám bude připomínat náprstek vaší babičky, když zašívala ponožky. Káva, do které chcete více vody, se nazývá lungo, což je klasické espresso s dvojnásobkem vody, nebo americano, což je až pětinásobně vodou naředěné espresso. Lungo i americano si můžete dát s mlékem. Pokud chcete kávu s našlehaným mlékem, můžete si dát capuccino, v Itálii pouze dopoledne, nebo latté. Od sebe se opět liší poměrem kávy, mléka a vody.

capuccino

Italové sami pijí kávu, které říkají „caffé“ a je to ono proslulé velice silné espresso ve velmi malém šálku, který v sobě ukrývá jen jeden hlt tohoto nápoje. Pokud si ho ale dáte, tak se vám může doslova rozbušit srdce, protože na tak silnou kávu nejsme běžně zvyklí. Takových malých, ale silných káv vypije Ital i pět až šest za den. Takže pozor, nikdy si neobjednávejte v Itálii slovy „chci kafe“, protože dostanete tento velmi silný šáleček kávy. Vždy objednávejte espresso, lungo nebo americana.

káva

Když se vrátíte z Itálie domů, můžete se pokusit si také připravit tak lahodnou kávu. Začít můžete správnou velikostí šálku nebo sklenice, do které si kávu připravíte. Sklenice na latté https://www.sklenenyshop.cz/sklenice-na-latte/ si můžete koupit i v sadě, protože pokud se naučíte vařit dokonalou kávu, budou se k vám hosti jen hrnout.Italská káva je proslavená a právem. Můžete si koupit stejný kávovar, použít stejnou kávu a stejně vám bude přidat, že káva, kterou si uděláte sami, chutná jinak.