My máme rádi víno


Víno s pivem patří bezpochyby mezi nejoblíbenější alkoholické nápoje v Česku. Každý má rád něco jiného, ale zatímco pivo se vyrábí hlavně v Čechách, to nejlepší víno se pěstuje na Moravě. Pokud jste se rozhodli že budete objevovat krásy Česka, určitě nevynechejte jižní Moravu. Je to krásné místo, které má svoji specifickou architekturu. Liší se od Hané tím že jde o kopcovitější terén, a právě na těchto místech se pěstuje víno. Druhů vína existuje spoustu, a dělí se do tří základních kategorií – na červené, růžové a bílé. Ta se dále dělí na suchá, polosuchá, sladká a polosladká. V tolika druzích vína se dá jen ztěží objevit jen jedno, které bude vaše nejoblíbenější, ale není to nemožné.

sklenice vína

Rozhodli jste se, že projedete i jižní Moravu a chcete se podívat nejen na vinice, ale především na legendární zámky nebo místa spojená s vínem? Těch tady najdete opravdu hodně. Je tu spousta vinných sklípků a pohostinní majitelé vám dopřejí skvělé degustační zážitky i s vyprávěním o víně. Lidé jsou tu přátelští a milí, takže jestli hledáte místo kde vám bude fajn, je to jedna z možností kam se zajet podívat. Jistě budete hledat i ubytování. Pokud hledáte ubytování někde v okolí vody, protože se chcete i okoupat, ideální je penzion Vranovská přehrada. Je to krásný penzion s restaurací, takže nemusíte řešit ani jídlo. Těšit se můžete na moderní a přesto typicky moravské interiéry, kde se vám bude líbit.

hotel ubytování

Navštívit toho můžete opravdu hodně na celé jižní Moravě. Je tu spousta zámků, hradů, a proplout můžete klidně i Baťovským kanálem. Můžete chodit plavat, a také můžete využít wellness a dát si třeba masáž. Odvézt si domů můžete spoustu skvělého vína. Mnoho lidí si jižní Moravu zamilovalo natolik, že se sem dokonce přestěhovali natrvalo. Poznejte Moravu a užijte si ji na maximum, je to skvělá volba nejen pro víkendové pobyty, ale i pro letní dovolenou.