Letní radovánky

Těšíte se na léto? Máte už naplánováno, co budete dělat? Nemyslíme jen dovolenou, ale i odpoledne po příchodu z práce se dá dělat spousta věcí, o víkendech nemluvě. V létě býváme mnohem aktivnější než v zimě, což je pochopitelně dané krásným teplým počasím a dlouhými dny. V létě se dá podnikat spoustu věcí. Můžete vyrazit na horskou túru a projít třeba všechna pohoří, která obklopují naši republiku. Můžete také sednout na kolo a zajet jen kousek za vaše město, nebo si dát dálkovou trasu, třeba i na etapy přes celou republiku. A ti, kdo neradi chodí pěšky ani netouží sednout na kolo, ti mohou vyrazit k vodě.

bazén

Problémem může být, že řada přírodních nádrží a přehrad je dokonce už před létem označená hygienickou stanicí, jako nevhodné ke koupání. Škodlivé sinice, ale také cerkáriová dermatitida, to je něco, co ve vodě rozhodně nechcete a co může být i velmi zdraví škodlivé. Další možností ke koupání jsou veřejná koupaliště a aquaparky, ale v krásném dni tam bude hlava na hlavě a celodenní křik dětí už někomu také nemusí dělat dobře. Co s tím? No jednoduché řešení – postavte si na zahradě vlastní bazén. Samonosný zapuštěný bazén, který vám může tzv. na klíč vyrobit firma Bazenygluc a vy si můžete ihned napustit vodu a užívat si soukromí ve vlastním bazénu.

bazén

Pokud se budete o vodu starat, můžete ji mít napuštěnou celoročně. A když vás nebaví ani plavání a opalování? Pak se můžete jen vyvalovat někde ve stínu s knížkou a poslouchat zpěv ptáků. Pod ševelícím stromem je to ideální způsob, jak nabrat nové síly po těžkém pracovním dni. Léto je jedním z ročních období, které určitě nechceme prosedět doma. Pokud z nějakých důvodů nemůžeme ven, můžeme si sednout alespoň na balkón a vychutnat si dobrou kávu po obědě a zakousnout se do domácí buchty. A jaké jsou vaše plány na léto? Máte to již rozmyšleno?