Jste připraveni na zimu?


Jestli se na něco můžete spolehnout, tak je změna ročního období. Možná bude léto o něco delší, nebo bude tak slunečný podzim, že jej budete považovat za léto, ale pak jisto jistě přijde zima. Změna ročního období je pro naši zeměpisnou šířku pravidlem a proto jsme na ni převážně připraveni. Z šatníků zmizí letní kraťasy a šaty a vytáhneme zimní bundy a svetry. Milovníci plavání v přehradách se přesunou do krytých bazénů a cyklisté uschovají kola a vytáhnout lyže. Být připravený na zimu, to nechce jen vyměnit oblečení za teplejší, musíme být připravení i co se našich aut týká. Věc, která nám může zachránit život, jsou zimní pneumatiky.

sněhové řetězy

Drážky v pneumatikách, ale i samotný materiál pneumatik je vyvinutý pro zimní podmínky, pro nízké teploty a pro namrzlou vozovku. Pak jsou tu věci, které s naší bezpečností zdánlivě nesouvisí, ale jen zdánlivě. Je to třeba nemrznoucí směs do ostřikovačů. Jen v sněhové plískanici v koloně aut a s kamióny v protisměru, to můžete dát krk na to, že vám čelní sklo nějaké z aut obstříkne špinavým sněhem s vozovky a pokud nemáte v ostřikovačích nemrznoucí vodu, moc toho před sklo neuvidíte.

A víte, co byste měli ještě vozit v kufru auta? Sněhové řetězy. Nejsou přímo nutnou výbavou do auta, pokud nejezdíte na hory a není ve vašem okolí žádný kopec, kde je značkou taková výbava pro zimní období přikázána, ale pokud jste vášnivý lyžař, neměli byste bez sněhových řetězů vůbec do lyžařských středisek vyjíždět.

snehove retezy

Sněhové řetězy nejsou jen pro osobní auta, tam kde je přikazuje dopravní značka, musí je mít v zimním období i dodávky nebo kamióny. Sněhové řetězy na dodávku možná celou zimu nenasadíte, ale pokud uvíznete někde v noci v kopci, protože silničáři během kalamity nebudou stíhat odklízet sníh, budete moc rádi, že je v kufru auta máte.

Nepodceňujte přípravu na zimu, jak ve vlastním šatníku, tak pro vaše auto.