Revizní elektrikář může odhalit i závažné nedostatky

Očekáváte v brzké době revizi elektrických vedení a zařízení v domácnosti? Jaké problémy může odhalit revizní elektrikář?

Vaše zásuvkové okruhy mohou být přetížené

Nepřetěžujte zásuvkové okruhy zbytečným odběrem a hlavně zapojenými spotřebiči, jejichž celkový příkon je již na hranici snesitelnosti příslušného jističe. Pokud budete permanentně zásuvkové okruhy přetěžovat, mohou se ze výrazně zahřát kabelové rozvody a může tu dojít ke zkratu a ke vzniku požáru. Zásuvky si raději nechte prověřit v rámci elektrorevize https://www.elektrokuchar.cz/elektrorevize.html. Elektrikář posoudí jejich skutečný stav a navrhne vhodná řešení k sjednání nápravy.

nářadí elektrikáře

Vaše spotřebiče mohou vykazovat vadu

Spočítali jste si někdy, kolik máte doma elektrických spotřebičů? V kuchyni jich bývá hned několik, stejně tak v koupelnách a v domácích dílnách. Možná máte doma i elektrickou sekačku na trávu, plotové nůžky, cirkulárku, vrtačku, elektrický hoblík či frézu, brusku, průmyslový (mokrý) vysavač a mnoho dalších strojů a přístrojů.

Každý z nich však může ukrývat potenciální problém. Může být poškozena přívodní šňůra anebo cokoli uvnitř. Tyto mnohdy neviditelné závady mohou vést k nebezpečným požárům v důsledku vnitřního zkratu.

elektro revize

Vaše prodlužovací šňůry vás mohou zabít

Mnoho lidí si neuvědomuje, že se jedná o „živý“ kabel s elektrickou energií. Přenesete si ji v podobě kabelu do jiných míst a také se šňůr občas rádi dotýkáte, aniž byste si uvědomovali hrozící nebezpečí. K tomu dochází zejména ve chvíli, kdy se šňůra zasekne mezi stolem a skříní nebo pod nohou psacího stolu.

Jakmile se poškodí izolační vrstva, může velmi rychle dojít jak k elektrickému oblouku, tak i ke smrtícímu úrazu. Usmrcení prodlužovací šňůrou není nic nereálného a dojde k němu obvykle tehdy, pokud si na něj stoupneme bosou nohou. Na bosých chodidlech je téměř neustále vrstva slaného potu, a ten je natolik dobrý vodič elektřiny, že vám pak už nikdo a nic nepomůže.