Jak si zlepšit náladu

Tyto stavu jsou běžnou záležitostí mozku, který tím dává jasně najevo, že něco není v pořádku, že se někde něco děje. Může to být únava, stres, prostě cokoli. A když to dává mozek takto najevo, je třeba zase dát najevo jemu, že my jsme tady páni a my si budeme poroučet. Otázka zní, jak mu to sdělit a jak mu poručit. Někdo to dělá pomocí alkoholu, což je ta největší chyba na světě, jakou může udělat. Postupně si vybuduje závislost a všechno jde k čertu. Mozek už bude navždy tělu poroučet, že chce další přísun a člověk je pak jako loutka, ovládán jen démonem alkoholu, jak kdysi napsal jeden slavný spisovatel.

strom v Asii

Možná by bylo lépe vyzkoušet něco co závislost vybudovat nemůže a co je na čistě přírodní bázi. A k tomu nám dopomůže strom. Ne, švestka to nebude, k alkoholu jsme si již svoje řekli. Latinský název tohoto stromu je mitragyna speciosa. Tento strom patřící do čeledi mořenovitých a řádu hořcotvarých u nás neroste. Je tedy zbytečné, abyste běhali po lesích a polích a snažili se jej najít. Strom se vyskytuje pouze v Asii a také odtamtud jsou dováženy jeho výrobky. Abychom byli přesní, jde o listí z onoho stromu, které se v různých stádiích dává sušit, a posléze se drtí na prášek.

sušené listy

Tento se k nám dováží převážně pod thajským názvem kratom. A je to právě tento prášek, který nám pomůže zdolat ty hnusné pocity v hlavě a po celém těle, když nemáme tu správnou náladu. Prášek má totiž stimulativní účinky na mozek, a tak působí mírně euforicky. V malém množství tlumí bolesti, ve větším nám pozvedne náladu k výšinám a my opět nabudeme sebevědomí a dostaneme zase chuť do života. Kratom pomáhá překonávat krize, tlumí vztek a vůbec špatnou náladu. Vedlejší účinky nebyly nějak moc zaznamenány, tedy skoro vůbec, takže jej lze bez obavy používat. Samozřejmě všeho s mírou a debata s lékařem o použití není vůbec mimo mísu.