Jak šetřit (a ušetřit) vodu

Na vodě se šetřit vyplatí, protože právě voda je jednou z položek, kde spotřebu můžete omezit do takové míry, aby nebyl narušen váš předchozí životní standard. Voda vám navíc pomůže ušetřit nejen nějaký ten peníz ve vyúčtování, ale také pomůže šetřit naši planetu a přírodní zdroje, případně elektřinu, která se spotřebuje na její ohřev. Patrně nejvíce lidí však potěší právě finanční úspora, která se po nějakém čase dokáže viditelně promítnout i ve vaší peněžence. Miliony se vám ušetřit sice nepodaří, pár tisíc ročně to už ale být klidně může. A to už se vám při dnešní inflaci hodit opravdu bude. Jakými tipy se tedy při snahách o šetření touto důležitou tekutinou můžete řídit?

mytí rukou

A které z nich můžete zvládnout uplatnit i ve své vlastní domácnosti? Každá domácnost je individuální a to, jaké potřeby týkající se právě třeba i vody člověk má, závisí jen na něm. I přesto by ale někteří mohli pochopit, že mnoho vody uniká právě při dlouhých koupelích v horké vaně a že krátká, ale podobně účinná sprcha vám pomůže určitý objem peněz také ušetřit. Pokud nepoužíváte myčku právě proto, že myslíte na šetření vodou a nižší spotřebu, nemusíte mít tak úplně pravdu. Někdy je to totiž právě myčka, která ušetří mnohem více vody než mytí nádobí pod tekoucí vodou ve dřezu.

mýdlenka na umyvadle

Myčku je ale dobré využívat jen v případě, že je zcela zaplněná a nejlépe ji v případě snahy o šetření vodou zapnout i na ekologický program. Šetřit můžete i tak, že se postaráte o to, aby byly v celém bytě správně utažené kohoutky a toaleta neprotékala. Jestliže si s tímto problémem nedokážete poradit sami, nápomocen vám může být třeba instalatér Ostrava. Šetřit vodou se rozhodně vyplatí a ačkoli se vám to nemusí hned po pár měsících zdát, voda vám dokáže ušetřit slušnou částku peněz, kterou můžete využít třeba ke své zábavě či kulturnímu obohacení.

5/5 - (2 votes)