Jak se obléci na ples

Plesy jsou obvykle velmi významnou společenskou událostí a mimo mnoha pravidel etikety je nutné dodržovat i specifický dress code. Specifický nejen proto, že tak, jak se obléknete na ples, asi běžně nechodíte, ale zejména proto, že dress code se mnohdy liší i mezi jednotlivými událostmi. Na maturitní ples svého potomka zvolíte nejspíš asi jiný model než na ples fotbalového týmu vaší obce. Je ale dobré znát určitá pravidla, s jejichž pomocí se vy, ani váš taneční partner, na plese nikterak neztrapníte. Pánové by měli volit na každý typ plesu alespoň oblek, a to nejlépe v tmavých barvách.

Vystoupení na plese

Pokud se ale chystáte na událost s velkou společenskou důležitostí, nebude od věci vytáhnout ze skříně formálnější smoking. Celkový model bude vhodné doplnit kvalitními společenskými botami a tmavými položkami, které budou splývat s nohavicemi kalhot. Doplňky se můžete barevně přiblížit modelu své taneční partnerky. Doma ale raději ponechte barevné ponožky s divokými vzory a sportovní hodinky či obuv, protože tomuto plesová etiketa říká jasné ne. Dámy to mají s výběrem vhodného modelu vždy složitější. Společenské šaty jsou samozřejmostí, s jejich délkou ale bývají problémy.

Taneční pár

Pokud to dress code povoluje, případně se jedná o událost menší společenské důležitosti, obléci si můžete i šaty kratšího střihu. Na velké společenské události ale rozhodně volte dlouhou večerní róbu, jejíž pořízení sice bývá dosti nákladné, ale můžete využít například výprodeje společenských šatů či půjčovny. Volte střih a barvu, která bude lichotit vašemu zevnějšku. Celkový outfit můžete doplnit o šperky a nezapomeňte ani na boty na vysokém podpatku, ve kterých ovšem umíte udržet rovnováhu. Výběr správného outfitu na ples vás může stát mnoho času a sil, ale uvidíte, že se vaše snažení vyplatí a na plese opravdu zazáříte.