Jak najít zubaře

Problémy s nedostatkem zubařů mají lidé z celé České republiky. Někdo by si sice mohl myslet že ve velkých městech nebude problém najít lékaře, ale opak je bohužel pravdou. Naprostá většina ordinací nepřijímá pacienty ani v rámci jedné rodiny. Je tak nutné neustále ordinace odvolávat, zda se náhodou neuvolnilo nějaké místo. Dávno už ani neplatí, že vám vaše zdravotní pojišťovna dá seznam lékařů, kteří vás na základě smlouvy s pojišťovnou přijmout musí. Lékaři si už sami vybírají jestli a koho přijmou. Kvůli nedostatku lékařů se stovky tisíc lidí a dětí ocitají v pozici kdy nemají ani obvodního a ani odborného lékaře.

zubní vyšetření

V případě že se vám lékaře povede najít, jeho malý důvod k oslavě. A pokud je lékař ve vašem městě a nemusíte dojíždět desítky kilometrů, je to jako vyhrát jackpot. Proto je potřeba chodit na preventivní prohlídky a dostavovat se včas na smluvené úkony, protože pokud na ně bez omluvy nebudete chodit, může vás zubař z evidence vyloučit. Totéž platí i pro neabsolvování preventivních prohlídek, na které se hlavně z zubařů hodně dbá. Kdo nemá zubaře a neumí pečovat o své zuby, ten se často potýká s problémy jako jsou zubní kazy a paradentóza. Zubní kaz začne bolet až je hluboko a až napadne celý zub, v takovém případě už je záchrana zubu často nemožná. Lidé pak čekají, že je spasí zubař, který jim zub nejlépe bez problémů zachrání.

zubař pacient

Zajímá vás, jestli je někde k dispozici bezbolestné ošetření zubů v Praze? Budete nejspíš zklamáni, protože bezbolestné ošetření pokročilého stadia kazu je zpravidla nemožné. Klasické vrtání je možné provést s nízkou bolestivostí, stačí jen zub pořádně umrtvit. Je ale důležité věnovat e pořádně prevenci a potom kazy nemají šanci. V případě že si nebudete zuby správně čistit a nebudete chodit na prohlídky, nemůžete čekat, že vás návštěva zubaře bolet nebude.