Virtuální sídla pro vaše podnikání


Podnikáte, máte svou firmu, společnost? Byrokracie je v tomto směru neúprosná a vyžaduje po vás jisté záležitosti, které musíme zkrátka dodržovat. Jako například to, že všechny firmy musí mít své sídla, která budou zapsána na všech důležitých dokumentech a ve všech rejstřících.

kancelář

Řeknete si možná, že každá firma má přeci sídlo, kde sídlí. Ale není tomu tak. Existuje spousta firem, která v České republice nemají fyzické sídlo, a tím pádem ani adresu, kterou by mohli do těchto dokumentů zapsat. Mohou to být třeba firmy, které sídlí v zahraničí, a v České republice zprostředkovávají pouze pobočku, která ale nemá fyzicky sídlo. Nebo jsou to menší firmy, které nepotřebují mít nějaké vlastní sídlo. Podnikatelé podnikají třeba z prostředí svého domova, ale nechtějí na listiny psát adresu svého domova.

Naštěstí pro ně, existuje služba, která vám pronajme takzvané virtuální sídlo. V čem takové sídlo spočívá? Máte k dispozici adresu, kde bude vaše sídlo sídlit, ale pouze virtuálně. Fyzicky žádné mít nebudete, ale pro vaše účely vám naprosto postačí.

notebook

Na tuto adresu vám budou moci posílat všichni poštu, balíčky a podobné věci. Zásilky budou převzány a bezpečně uschovány, dokud si je nevyzvednete. Navíc máte možnost využít služby, kdy vám zprostředkovatelé pronájmu sídla dopisy naskenují a pošlou, abyste nepřišli o něco důležitého. Jsou zásilky, které je třeba řešit hned, a ne po měsíci, kdy si přijedete vyzvednout poštu.

Pronájem takového virtuálního sídla vás vyjde nesrovnatelně levněji než pronájem fyzického sídla. Zatímco pronajmutí kanceláří, kam budete moci fyzicky chodit a využívat je, vás vyjde na několik tisíc měsíčně, pronájem virtuálního sídla vás vyjde jenom na několik set korun. Je to z toho důvodu, že v budově sídlí virtuálně větší množství firem, takže se s nimi vlastně o nájemné podělíte.