Hypotéka je řešení


Nemovitosti jsou nyní skutečně drahé. Jak domy, tak byty, tak pozemky. Zatímco dříve byli o mnoho levnější, a to o tolik, že třeba naši prarodiče si mohli dovolit snadno koupit nebo postavit dům, dnes to není vůbec taková samozřejmost, jako dříve. Naopak. Více a více rodin žije v podnájmu, protože na vlastní bydlení jednoduše nemají.

dům

Není to ale nic neobvyklého. V zahraničí je spíše výjimka, že vlastníte vlastní dům. Spíše je běžné, že žijete v pronájmu. V České republice je ale myšlení občanů nastavené jinak. Vlastnit nemovitost je často životním cílem mnoha rodin a pronájem považují za něco méněcenného.

Pokud i vy chcete vlastnit nemovitost, musíte uvažovat, kde na ni získáte prostředky. Budete totiž potřebovat několik stovek tisíc, ne-li několik miliónů. A ty jenom tak snadno nenašetříte. Z průměrných platů, které většina Čechů má, budete rádi, pokud našetříte na základ, který potřebujete na hypotéku.

Hypotéka je řešením pro většiny těch, kteří si chtějí zakoupit nemovitost. Pro tyto účely vám banky hypotéku dávají. Abyste si mohli koupit nemovitost, pozemek anebo provést rekonstrukci staré nemovitosti. Banky vám ale neposkytnou hypotéku v celé výši nákupní ceny nemovitosti. Obvykle vám dají třeba 80 % ceny, a před obdržením půjčky musíte prokázat, že zbytek peněz máte připravený, abyste si mohli nemovitost koupit.

hypotéka

S hypotékou to ale není tak snadné. Všechny banky mají obvykle velmi přísné podmínky pro to, aby vám hypotéku přiznali. Přece jen, jedná se o velkou částku, a oni musí vědět, že budete schopni ji splácet. Pokud si z nějakého důvodu myslíte, že vám banka nepřizná hypotéku, zkuste nebankovní společnosti. Ty často poskytují hypotéku i lidem v insolvenci, těm, kteří mají záznam v rejstříku dlužníků, nebo si zažádejte o hypotéku bez dokládání příjmů Americká hypotéka.