Co je to IBC kontejner a k čemu slouží


Výroba ovocných a zeleninových džusů a koncentrovaných šťáv zaujímá čestné místo v potravinářském průmyslu. V současné době se výroba v mnoha směrech orientuje zejména na přirozený způsob zpracování, tedy například na lisování bez konzervačních látek, pouze s využitím procesu pasterizace. Na trhu pak máme k dispozici kupříkladu rajčatovou šťávu či rajčatové pyré, využitelné pro různé omáčky, polévky apod. Kromě rajčat se velké oblibě těší také pomeranče, hrušky a jablka, jejichž koncentrovaná, stoprocentní šťáva obohatí jídelníček lidí na celém světě.

pomerančová šťáva

K tomu, aby se na váš stůl, resp. do prodejen dostaly zpracované plody co nejdříve, a v neporušeném obalu, je zapotřebí je transportovat v přepravních boxech.

Revoluční IBC kontejnery

IBC kontejnery 1000l Schoeller Allibert jsou speciální plastové velkokapacitní přepravky o vysoké nosnosti stovek kilogramů, v nichž se přepravují zejména tekutiny, například zemědělské plodiny, tedy kupříkladu rajčatové a ovocné koncentrované šťávy. Kontejnery jsou vyráběny s ohledem na své přednosti, které jsou zásadní pro bezpečné skladování a transport výrobků, a zároveň pro usnadnění celého logistického procesu, počínaje nakládkou a konče expedicí do stanovené destinace.

rajčatová šťáva

Kontejnery jsou dobře stohovatelné až do výše pěti beden na sobě, bez nebezpečí zřícení či propadnuté jejich konstrukce. Snadno se s nimi manipuluje a materiál snese bez problémů zátěž povětrnostních vlivů, tedy UV záření, vyšších tropických teplot i silných mrazů. Samozřejmostí je zdravotní nezávadnost plastu a snadné a rychlé čištění od případné kontaminace kyselými ovocnými či zeleninovými šťávami.

Prázdné kontejnery se velmi dobře skladují v úložném prostoru z toho důvodu, že jsou skládací, touto výhodou mohou snadno konkurovat dalším logistickým systémům, zejména těm, co zabírají neefektivně místo ve skladech či transportních prostředcích.